مبلمان منزل

دکوراسیون داخلی یکی از مهم ترین دغدغه های زندگی مدرن امروز به شمار می رود. یکی از مهم ترین پارامترهای که به منظور دکوراسیون داخلی بسیار از آن استفاده می شود مبلمان است. مبل ها در زندگی روزمره ما نقش بسیار مهمی را ایفا می کنند. به عنوان مثال مبل راحتی بهترین گزینه برای دکوراسیون داخلی اتاق نشیمن، اتاق مطالعه و اتاق خواب به شمار می آید. از سوی دیگر مبل های استیل به راحتی برای دیزاین کردن اتاق پذیرایی مورد استفاده قرار می گیرند. شما می توانید با استفاده از مبل های کلاسیک یک چیدمان سنتی که به شکل مدرن تلفیق شده است را در دکوراسیون منزل خود استفاده کنید. در این مقاله سعی بر آن داریم تا شما را با بهترین دکوراسیون ها با استفاده از مبل های روتین موجود در بازار آشنا کنیم. با ما همراه باشید تا زیبا ترین دکوراسیون داخلی از آن شما باشد.

مبلمان در منزل و تأثیر آن بر ایده پردازی

استفاده از یک مبل راحتی شیک و مدرن به شما این امکان را می دهد یک دکوراسیون ایده ال در منزل داشته باشید. همان طور که در تصویر ارائه شده مشاهده می کنید یک سرویس مبل شیک در این ایده پردازی با استفاده از عناصر دیگر در فضا مورد استفاده قرار گرفته است. کاناپه سبز به همراه یک صندلی تکی با تم رنگی بنفش بهترین ایده پردازی برای این دکوراسیون خاص به شمار می آید. با استفاده از آباژورهای ایستاده و گلدان های طبیعی می توانید به ایده پردازی های خود در فضای داخلی دامن بزنید و به بهترین ها دست پیدا کنید. فرش های فانتزی با هر تم رنگی که مد نظر شما باشد می تواند بهترین انتخاب برای مبل های مدرن شما به شمار آیند. به شما توصیه می کنیم از یک نیم ست برای فضاهای کوچک منزل خود استفاده کنید زیرا به شما این امکان را می دهد که از دست و پا گیر شدن مبل ها در فضای داخلی جلوگیری کنید. برای این منظور از یک نیم ست که متشکل شده است از یک کاناپه و یک صندلی همراه کمک بگیرید. با استفاده از پاف های مبلی که فضای زیادی را به خود اختصاص نمی دهند جایی بیشتری را می توانید برای نشستن سایر اعضای خانواده فراهم کنید.

مبل های رنگی فانتزی

یکی دیگر از پارامترهای که به زیبا سازی بیشتر دکوراسیون داخلی منزل شما کمک می کند استفاده کردن از مبل های تکی رنگی است. شما بدون اینکه از کاناپه های بزرگ و دست و پا گیر استفاده کنید با استفاده از مبل های تکی رنگی علاوه بر دکوراسیون کردن فضای داخلی می توانید به خلوت تر شدن منزل خود نیز کمک کنید. به راحتی با خرید مبل های تکی فانتزی همانند تصویر فوق که فاقد دست های بزرگ هستند می توانید یک طراحی خاص و زیبا را از آن خود کنید. به عنوان مثال در اتاق نشیمن از چند صندلی تکی در کنار هم یا جدا جدا به منظور دکور کردن در فضا کمک بگیرید. یا اینکه به صورت تکی در اتاق مطالعه خود استفاده کنید. می توانید از این صندلی های تکی در اتاق خواب خود نیز بهره بگیرید به شکلی که به جای پاف جلو مبلی این صندلی های تکی را قرار داده و به رنگ آمیزی بیشتر فضا نیز کمک کنید. یک میز شطرنج شیک هم می تواند به شما در ایده پردازی با استفاده از این مبل های تکی کمک کند.

مبل ال و صندلی های فانتزی

اگر به اندازه کافی برای دکوراسیون کردن منزل خود فضا دارید می توانید از یک ایده پردازی ترکیبی بهره بگیرید. همان طور که در تصویر ارائه شده مشاهده می کنید به صورت تلفیقی از یک مبل ال و دو صندلی فانتزی شیک برای دکور کردن فضا کمک گرفته شده است. این سبک از چیدمان را شما می توانید در فضای کار خود نیز تجربه کنید البته اگر اتاق کار شما به اندازه کافی بزرگ است. این سبک از چیدمان یکی از بهترین دکوراسیون ها برای فضاهای مدرن به شمار می رود. استیکرهای دیواری، قاب های فانتزی رنگی و سیاه و سفید، پاف مبل های فانتزی و میز پاف مانند نمونه های از عناصر تشکیل دهنده این خلاقیت به شمار می رود. شما با استفاده از یک فرش به رنگ طوسی و چند دست مبل فانتزی مدرن می توانید به بهتر جلوه دادن رنگ ها کمک کنید. امری که سبب بارزتر شدن این طراحی شده است تفاوت چشم نواز رنگ ها است. به شکلی که یکی از مبل ها و میز همراه با یک رنگ متضاد مورد استفاده قرار گرفته است.

مبل راحتی ال مانند

بهترین مبلی که برای اتاق نشیمن مورد استفاده قرار می گیرد یک مبل راحتی به تمام معنا است. از آنجایی که بیشترین زمان ما در اتاق نشیمن سپری می شود می توانیم با استفاده از یک مبل راحتی شیک به آسایش بیشتر خود کمک کنیم. همان طور که می دانید مبل های راحتی از پارچه و الیاف بیشتری در مقایسه با مبل های استیل و کلاسیک بهره برده اند و همین امر به راحتی بیشتر این سبک از مبل ها کمک می کند. در تصویر ارائه شده شاهد یک سرویس مبل راحتی ال مانند هستید. از مزیت های قابل اشاره این سبک از مبل ها راحتی بی وصف این سری از مبل ها است.امر دیگر ال مانند آن است که سبب می شود برخی از محدودیت ها به دلیل وجود دسته بر روی مبل ها از بین برود. در نهایت ارتفاع بسیار مناسبی است که این سبک از مبل به خود اختصاص داده است زیرا شبیه به یک پاف راحتی طراحی شده است و شما برای خوابیدن و نشستن می توانید از این کار استفاده کنید.

مبل راحتی لوکس

به دلیل اینکه راحتی در دکوراسیون داخلی از مهم ترین اصول به حساب می آید می توانیم بگویم از مبل های راحتی لوکس می توانید برای دکوراسیون اتاق پذیرایی خود استفاده کنید. همان طور که در تصویر مشاهده می کنید یک سرویس مبل شیک و لاکچری که به صورت راحتی طراحی شده است می تواند بهترین انتخاب برای دکوراسیون اتاق پذیرایی شما به شمار آید. مبل راحتی که در سه رنگ متضاد آبی، قرمز و سفید طراحی شده است و چشم ها را تا ساعت ها به خود خیره نگه می دارد. به شما توصیه می کنیم در طراحی داخلی منزل خود از رنگ ها بدون هیچ دلهره ای استفاده کنید. فرش های سنتی با تم لاکی را در ایده پردازی های خود قرار دهید. فرش های فانتزی می توانند به دکوراسیون مدرن شما جلوه بیشتر ببخشند بنابراین این به سلیقه شما بستگی دارد که تمایل دارید یک ست صد در صد مدرن داشته باشید یا سبک شما تلفیقی باشد. استفاده کردن از سبک های تلفیقی نیاز به قدری تخصص دارد که طراحان دکوراسیون داخلی بهترین انتخاب برای این گزینه به شمار می آیند.

مبل ال و پاف کنار مبلی

مبل های ال همان گونه که در مطلب قبل به آن اشاره شد برای بهره بردن بیشتر از فضاهای کوچک بهترین انتخاب هستند. حال شما می توانید از پاف های مدرنی که این روزها راهی بازار شده اند برای استفاده بیشتر از فضا استفاده کنید. در تصویر زیر یک هارمونی رنگ بسیار زیبا را شاهد هستید به شکلی که سبب زیبایی صد چندان این دکوراسیون شده است. رنگ سبز مبل که با پاف همراه کاملا ست است از یک سو و استفاده کردن از گل های طبیعی از سوی دیگر سبب زیبا تر شدن این دکوراسیون شده است. برای اینکه طراحی شما جلوه بیشتری داشته باشد به شما ترکیب کردن رنگ قهوه ای را در دکوراسیون پیشنهاد می کنیم. ترکیب رنگ قهوه ای و سبز سبب می شود شما به تم جنگل در فضا به راحتی دست پیدا کنید.

 

همان طور که در اول مقاله اشاره شد مبل ها انواع مختلفی دارند و شما بسته به سلیقه و نیاز خود می توانید هر نوع مبلی را که به آن علاقه دارید خرید و در دکوراسیون داخلی منزل مورد استفاده قرار دهید. رنگ پردازی، لوازم دکوری، سبک چیدمان، نور موجود در فضا همگی از جمله عواملی است که به شما به جهت انتخاب یک مبل ایده ال کمک می کند. به عنوان مثال در یک فضای با نور کم بهتر است از یک سرویس مبل کلاسیک استفاده کنید. یا اینکه در یک فضای که به رنگ طوسی رنگ آمیزی شده است بهتر است از مبل های رنگی استفاده کرد. فضاهای که با کالاهای لوکس و آنتیک دیزاین شده اند بهترین فضا برای چیدمان مبل های استیل و سلطنتی به شمار می روند. حال دیگر به سلیقه شما بستگی دارد که تمایل دارید از چه سبکی در منزل خود استفاده کنید. مطالب ارائه شده تنها بخشی از ایده پردازی های مرتبط به دکوراسیون داخلی به وسیله مبل های راحتی بود. امید است با ایده پردازی های ارائه شده راهکاری برای چیدمان بهتر در منزل شما به دست آمده باشد.